210 річниця від дня народження Тараса Шевченка

Щороку в Україні відзначають Шевченківські дні 9 і 10 березня, які припадають на роковини народження і смерті Тараса Шевченка. Цього року Україна відзначає 210 річницю з дня народження великого українського поета. Споконвіку щедрою і благословенною була українська земля, бо на ній народжувалися люди, перед генієм котрих схиляється світ. І найперший серед них — Тарас Шевченко, велетень духу і співець народної свободи.

Щирість автора, його любов до народу, до рідної землі, а також мова, співуча, як пісня і багата, як історія народу, викликали захоплення. Світла постать Тараса Григоровича з його беззавітною любов’ю до народу, до своєї Батьківщини мала і матиме величезний вплив, викликала і викликатиме щире захоплення в усі часи. Його ім’я органічно вплелося в історію та культуру не тільки українського народу. Воно знане далеко за межами рідного краю. Це ювілей, який припадає на часи чи не найбільшого історичного протистояння незалежної української Держави з відкритою збройною агресією росії. Шевченко став символом боротьби багатьох поколінь українців за свободу та незалежність. Він і сьогодні надає сили і надихає українців на боротьбу за свободу

Тарас Шевченко – поет, драматург, прозаїк, мислитель, історик, етнограф, фольклорист, який залишив велику образотворчу спадщину-понад тисячу творів.

Кожен народ має митця, який уособлює його перед світом. Для українців – це Тарас Шевченко. Пристрасне шевченкове слово пролунало тоді, коли на широких теренах території нашої держави все мовчало. І те мовчання загрожувало знищенням українському народові. Остап Вишня казав, що «Однієї людини вистачило, щоби врятувати цілий народ». Тарас Шевченко є людиною, масштаб якої співмірний із народом, нацією.

В ці дня у ВСП “Мигійський фаховий коледж МНАУ” традиційно проходять наукові конференції, «круглі столи», олімпіади присвячені великому Кобзарю.  11.03.2024 р. для здобувачів освіти І курсу викладачем, куратором групи А-11, Тараненко Н.В., було проведено відкриту виховну годину на тему: “Велич поета до кожного серця”