Новини коледжу

Звіт про проведення декади загальноосвітніх дисциплін

Освіта – це важливий етап у розвитку кожної людини. Вона надає можливість здобути компетентності, які допоможуть у майбутньому професійному та особистому житті. Одним із найважливіших елементів освіти є загальноосвітні дисципліни.

В освітньому процесі загальноосвітні дисципліни є основою формування знань, вмінь та навичок, які необхідні кожній людині для подальшого розвитку та успішної адаптації у суспільстві. Загальноосвітні дисципліни охоплюють широкий спектр дисциплін, таких як українська мова і література, іноземна мова, зарубіжна література, історія, математика, фізика, інформатика, хімія, біологія, захист України, фізична культура. Кожна з цих дисциплін має свої особливості та внесок у загальний розвиток здобувачів освіти.

З 28.10.2024 по 08.11.2024 у ВСП «Мигійський фаховий коледж МНАУ» пройшла  декада загальноосвітніх дисциплін, метою якої було узагальнення і розширення знань студентів з навчальних дисциплін загальноосвітнього циклу, розвиток творчого мислення, пам’яті, мови, вміння логічно міркувати та робити висновки.

Викладачами циклу впродовж двох тижнів були організовані і проведені пізнавальні, навчальні та виховні заходи, що вирізнялися  оригінальністю проведення, цікавим та актуальним змістом, інформаційною насиченістю, відповідали навчально-пізнавальним, розвиваючим та виховним цілям організації освітнього процесу коледжу.

У декаді взяли участь здобувачі освіти І – ІІ курсу. Викладачі Тараненко Н.В., Кузнєцова Т.М., Тарасова Н.В., Нестеренко Н.М., Верба М.О., Хитрук Н.В., Поточняк О.П., Калмазан О.В., Науменко Т.О.  підготували і провели змістовні та цікаві заходи:  

28.10. 24 викладачі Кузнєцова Т.М. та Тараненко Н.В. провели заходи до Дня української мови і писемності.

Тараненко Н.В. провела інтелектуальну гру «Я люблю українську мову» для здобувачів освіти І курсу. Командам були запропоновані цікаві  конкурси, які давали змогу перевірити не тільки знання мови, а й продемонструвати ерудицію. Студенти мали можливість відчути азарт змагання і радість успіху, а також переконатися, що українська мова – найкраща мова світу. В підсумку змагання І місце виборола команда групи А-11 «Агрономчики».

Кузнєцова Т.М. провела флешмоб, в ході якого здобувачі освіти декламували вірші присвячені рідній мові.

.10.2024 викладач Нестеренко Н.М. провела відкрите заняття з навчальної дисципліни «Історія України» на тему: «Початок перебудови» у групі А-21.

У ході заняття викладач використала метод політичного анекдоту, як спосіб віддзеркалення тогочасної дійсності. Здобувачі освіти читали, аналізували анекдоти та визначали, які риси періоду «застою» вони відображають.

Виклад нової теми супроводжувався презентацію, яка дала можливість унаочнити матеріал та попрацювати з історичними документами.

Наталя Миколаївна демонструвала документальний відеоматеріал, який дав можливість засвідчити злочинність радянської влади щодо українського селянства 1932-1933 років та замовчування факту голоду.

У ході заняття викладач проводила паралелі з сьогоденням та звертала увагу здобувачів освіти на згубність радянської пропаганди.

30.10.2024 викладач Верба М.О. провела інтелектуальну гру «Колесо історії» для здобувачів освіти І курсу. В змаганні взяли участь здобувачі освіти всіх спеціальностей. Учасники команд не тільки змогли в розважальній формі перевірити свої знання з історії, а й показати свою любов до такого надзвичайно цікавого предмета. В запеклій боротьбі перемогу здобула команда «Агрономчики». Студенти отримали задоволення від гри та розширили свої знання із всесвітньої історії.

31.10.2024 викладачем Калмазан О.В. проведена конференція «Відомі українські та світові математики» для здобувачів освіти ІІ курсу. Імена цих людей відомі усьому світу: Остроградський, Вороний, Боголюбов, Ляпунов, Галуа, Архімед, Платон, Піфагор… З почутого студенти зрозуміли, якими різними були ці люди, але їх об’єднувала любов до науки, величезний розум, прагнення підкорити світ, прославити свій народ і Батьківщину, служити людству.

01.11.2024 викладач Тарасова Н.В. провела відкрите засідання гуртка на тему «Англомовні країни».  Здобувачі освіти, підготувавши цікаві презентації про Велику Британію, Ірландію, Канаду, Австралію, Нову Зеландію, США, мали змогу ознайомилися з культурою та побутом,  видатними людьми та визначними місцями  цих країн, розширили  свій світогляд та поглибили знання з іноземної мови.

04.11.2024 Поточняк О.П. провела відкриту виховну годину «Моя любов, Мигія» для здобувачів освіти І курсу, в ході якої презентувала історію Мигії, познайомила з видатними діячами, які прославили наше село. На захід була запрошена представниця національного природного  парку «Бузький Гард», яка презентувала цінні природні та історико-культурні об’єкти. Здобувачі освіти мали змогу більше дізнатися про село, в якому діє наш навчальний заклад.

05.11.2024 Вже доброю традицією до дня народження коледжу є відвідування музею здобувачами освіти першого курсу з метою долучення до більш ніж сторічної історії навчального закладу. Цікаву і захоплюючу екскурсію до музею коледжу провела Нестеренко Н.М., у ході якої здобувачі освіти не лише познайомилися з історією Мигії, а й мали можливість побачити речі повсякденного вжитку українців кінця ХІХ століття.

06.11.2024 Науменко Т.О. провела конкурс на створення кращої презентації серед здобувачів освіти ІІ курсу на тему: «Мій коледж». До участі в конкурсі були залучені здобувачі освіти всіх спеціальностей, а саме: Алєксєєнко М. та Кучеренко О. (гр.А-21), Ткач А. та Логвіненко А. (гр.М-21), Прошкіна А. та Свістунова О. (гр.В-21), Сьора А. та Безродний В. (гр.Т-21).

Представники груп підготували по 3-5 фото з краєвидами коледжу та студентського життя в гуртожитку для побудови презентації в програмі Microsoft Power Point. Конкурс проходив за вимогами: 1) час підготовки презентацій-30 хв.; 2) об’єм презентації – 8-10 слайдів з фото та їх описом: 1-ий слайд-заголовний, останній-висновок; 3) презентація повинна містити анімаційні ефекти, влучний дизайн, автоматизовані переходи між слайдами.

Презентували роботи на центральному мережевому ПК. За результатами конкурсу 1 місце вибороли здобувачі освіти груп А-21 та В-21. 2 місце – за студентами групи Т-21, 3 місце – АМ-21.

07.11.2024 під час декади загальноосвітніх дисциплін була проведена олімпіада з біології серед здобувачів освіти І курсу під керівництвом викладача Хитрук Н.В. Завдання були підібрані згідно зі стандартами першого етапу олімпіади з біології, які включали як питання на логічне мислення, так і конкретні знання з дисципліни «Біологія». За звання найкращого біолога змагались 12учасників. За результатами олімпіади призові міста отримали:

І місце – Колесник Марія, студентка групи В-11, спеціальності «Ветеринарія»;

ІІ місце – Вронський Ілля, студент групи А-11, спеціальності «Агрономія»;

ІІІ місце – Бабій Євген, студент групи А-11, спеціальності «Агрономія».

Завершило  предметну декаду підсумкове засідання циклової комісії, на якому були обговорені заходи, що проводилися, відзначили найбільш вдалі, заслухали пропозиції проведення декади циклу на наступний рік.

Голова циклової комісії загальноосвітніх дисциплін: Наталя ТАРАНЕНКО