Мигія – давнє козацьке поселення, розташоване у мальовничому куточку Первомайщини. Воно має славну історію і свої визначні пам’ятки. Один із них – це Мигійський коледж Миколаївського національного аграрного університету – гордість аграріїв нашого регіону, один із найстаріших навчальних закладів України.

Побудований шляхтичем Йосипом Скаржинським, він почав свою діяльність 27 жовтня 1890 року як Ольгинсько –Скаржинська сільськогосподарська школа, де готували учнів до роботи на землі. Вже через 23 роки вона переведена в ранг училища, а в часи Радянської влади цей заклад став називатися радгоспом -технікумом.

В 2003 році технікум увійшов в структуру Миколаївського державного аграрного університету, а у березні 2004 року отримав статус коледжу. На підставі Указу Президента України від 21 вересня 2012 р. № 555 «Про надання Миколаївському державному аграрному університету статусу національного» Мигійський коледж Миколаївського аграрного університету перейменований у вищий навчальний заклад «Мигійський коледж Миколаївського національного аграрного університету». Та в усі часи він був і є осередком аграрної культури та науково-дослідної діяльності на селі з якого вийшло чимало відомих вчених. 

Гімн коледжу

Височить понад Бугом вже більше століття

Свідок давніх історій, легенд давнини

Відкриває нам шлях він до знань і науки.

Нас ріднить і єднає на довгі роки.

Приспів:

Мигійський коледж – наша гордість,

Світоч знань, вірний шлях до мети.

Мигійський коледж – храм науки,

Не згасай, розквітай навіки!

Як квітує земля, а хліба достигають,

 новий день настає і згасає зоря,

  У доросле життя знову нас проводжає

    наш прославлений коледж – Альмаматер моя!

                                                                     Слова: Потапенко А. О.