Покрова

       4 жовтня в Україні відзначається одне з найбільших шанованих свят — Покрова Пресвятої Богородиці в народі його ще називають Третя Пречиста. Цього дня ми з вдячністю і вірою приймаємо заступництво і клопотання за нас перед Богом Пресвятої Діви Марії, згадуємо історичні події далекої Візантійської епохи, з якої походить коріння національного українського свята. “Покрова накриває траву листям, землю — снігом, воду — льодом, а дівчат — шлюбним вінцем”.
      У Карпатській Україні до Покрови осипом додому поверталися всі пастуші отари з полонин і завершували останню мандрівку чумаки.
    Для того, щоб усі члени сім’ї були здоровими, на Покрову старша господиня брала вишитого рушника, що був над іконою Богородиці, і розвішувала його над вхідними дверима.
    Козаки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Україні воно набуло ще й козацького змісту та отримало другу назву — Козацька Покрова. З недавніх пір свято Покрови в Україні відзначається ще й як день українського козацтва.

    12 жовтня в Мигійському коледжі пройшло свято Покрови та відзначення Дня українського козацтва.

    Студентами та викладачами коледжу була проведення виставка «Дари Осені».

На честь святкування Дня українського козацтва були проведенні змагання між відділеннями за звання «Найкращі козаки коледжу»:

1.     представники ветеринарного відділення – команда «Переможці»

2.     представників відділення «Агрономія» та «Менеджмент» – команда «Отамани»

3.     представники технологічного відділення – команда «Варта».

Перемогу в змаганнях здобули представники відділення «Агрономія» та «Менеджмент» – команда «Отамани».

Учасники змагань та виставки «Дари Осені» були нагородженні грамотами та солодощами.

   Прийміть щирі вітання зі святом, що уособило доблесть і героїзм усіх поколінь нашого народу, оборонців та визволителів рідної землі.

   Нехай ваші сила та мужність завжди живляться любов’ю та підтримкою близьких і рідних. І після будь-яких «баталій», які часто трапляються у повсякденному мирному житті, вдома на вас завжди чекає затишна гавань.
    Міцного здоров’я Вам, успіхів та надійного тилу!
    І нехай вам завжди буде кого захищати, але не буде від кого!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.